Vastentijd: Een Tocht naar Toekomst

12 februari 2020, door Webmaster PHG

De liturgie in de vastentijd begint op Aswoensdag. In het Evangelie van deze dag levert Jezus forse kritiek op de vastenpraktijk. Hij wil het schijnheilige vasten ontmaskeren en het oprechte vasten versterken.
Onze liturgiegroep heeft de vieringen van de eerste vijf vastenzondagen (tot Palmzondag) voorbereid. Deze lezingenreeks gaat terug naar de jonge kerk, is degelijk en steekt briljant in elkaar. Van oorsprong werden deze lezingen gebruikt om volwassenen voor te bereiden op de doop in de Paasnacht. De liturgiegroep koos als overkoepelend thema bij deze lezingen: Een Tocht naar Toekomst. De zondagen zelf dragen de thema’s: Beproefd, Verlicht, Dorst gelest, Ogen geopend en Bevrijd.
We hopen dat deze oude reeks teksten ook ons, vandaag, een goede voorbereiding op weg naar Pasen geeft. We bidden dat zich voor ons ‘Een Tocht naar Toekomst’ zichtbaar mag worden.