Het wordt Pasen…

13 april 2017, door Webmaster PHG

Tulpen in de zonDit voorjaar werden we verrast met enkele vroege lentedagen. Die eerste warme zonnestralen doen altijd zo goed. Het zonlicht wekt al het groen aan bomen en struiken en de prachtigste bloemen zijn al gaan bloeien. Al dat moois in de natuur kunnen wij als mensen niet afdwingen.
Wat we wel kunnen, is zelf tot bloei zien te komen. En dat is waartoe het feest van Pasen alle christenen uitnodigt: de liefde, het geloof en de hoop te laten opbloeien in ons leven; opstaan uit de grauwe onverschilligheid en de liefde tussen jou en haar, tussen jou en hem, die versleten lijkt weer kleur geven; de liefde tussen ons en hen die verschraald is, weer opfrissen. Dat is Pasen vieren: zelf in bloei komen en anderen doen opfleuren, helpen opstaan uit wat verdrietig maakt en nieuw leven blazen in wat er tussen mensen lijkt te zijn doodgegaan. Het is ook geloof laten opbloeien en je leven daardoor laten kleuren. In de gure wind die er soms over ons leven blaast, het godsvertrouwen dat je van thuis meekreeg, weer ophalen. Het gelovig vertrouwen in een leven schenkende God in jezelf weer opwekken. Dat is Pasen vieren. Het is in jezelf en bij anderen de hoop aanwakkeren dat leven toekomst heeft en dat we soms voorbij een zee van verdriet nieuw land zullen vinden. Het beloofde land waar het voor eens en voorgoed volop zomer zal zijn.
Namens het pastorale team wil ik u allen een Zalig Paasfeest toewensen!
Pastor Joost de Bont