Geschiedenis van het kerstlied

24 november 2017, door Webmaster PHG

Laat je inspireren door Ben Verschuren, een enthousiaste muziekliefhebber, die het ontstaan en de ontwikkeling van het kerstlied komt vertellen. Hij neemt ons mee in diverse periodes vanaf de eerste christentijd tot nu.

In de Middeleeuwen en de latere Renaissance en Barok ontwikkelde de muziek van het kerstlied zich. Bekende componisten schreven uitbundige muziek. Verschuren laat het ons horen. In de 19e eeuw kwam de eenvoud terug in het kerstlied. Wist u dat Anton Pieck ook invloed heeft gehad op onze kerstliedjes? En kent u nog Jingle Bells? Zelfs een kerst-rap bestaat! Ben Verschuren weet er alles van. Hij verdiept zich in muziek en de geschiedenis ervan. Hij is medeoprichter van Operabarok in Breda, omdat hij van mening was dat opera’s in de barok niet voldoende aandacht kregen. Hij haalt ze ‘uit het stof’. Kom naar deze boeiende avond met veel beeld en geluid.

Donderdag 7 december 2017
Plaats: Parochiecentrum Rijen
Tijd: 20.00 – 22.00 uur
Entree: € 3,00