Een pelgrimstocht van barmhartigheid

24 november 2016, door Webmaster PHG

bedevaart-rome-ned-dag-kleinOp dinsdag 15 november vierden zo’n 2.000 Nederlandse pelgrims in de Sint Pieter in Rome de eucharistie in het kader van de afsluiting van het Heilig Jaar van de Barmhartigheid. Daaronder ook een groepje pelgrims uit Dongen, Gilze en Rijen. Net als de andere pelgrims trokken zij door de heilige deur, maakten een tocht van barmhartigheid, spraken met elkaar over de werken van barmhartigheid en kregen tijdens de audiëntie door de Paus op het hart gedrukt om God allereerst te vragen om de balk uit ons het eigen oog te halen en niet anderen te veroordelen en af te schrijven om hun tekortkomingen. De 31 pelgrims uit onze omgeving sloten hun verblijf af met een eucharistieviering in de doopkapel van de basiliek Paulus Buiten De Muren. Een kleine viering, maar intiem en indrukwekkend.
Diaken Rob van Uden.