De wind van Sjostakovitsj

26 januari 2020, door Webmaster PHG

Een muzikale vertelling was aangekondigd voor donderdag 23 januari in het parochiecentrum. Zo’n 25 belangstellenden bezochten de bijeenkomst. Wat zou dat zijn? Het was een verhaal over het leven van de musicus Sjostakovitsj in het Rusland van 1906 tot 1975.
Sjostakovitsj maakte diverse periodes mee van overheersing: de tsaren, Russische revolutie, de Sovjetperiode onder Stalin, de perestrojka, de Russische federatie en zo meer. Steeds waaide er een andere wind in het regime, waarin de muziek moest meebewegen met verboden en verordeningen. Als je goed luisterde, hoorde je in de luisterfragmenten de angsten en ongenoegens van de musicus.
Ben Verschuren en zijn echtgenote Carla Bertelsmann vertelden samen op plezierige wijze het verhaal in een knappe presentatie van beeld en geluid.