De video van de Paus: Vrouwen in posities van verantwoordelijkheid in de Kerk.

08 oktober 2020, door Pieter Hartman

Door het doopsel zijn we allemaal geroepen om leerlingen en missionarissen van de Heer te zijn. Veel vrouwen geven gehoor aan deze oproep en houden de Kerk over de hele wereld staande met bewonderenswaardige toewijding en vurig geloof. Dit is wat de Heilige Vader erkent wanneer hij voorstelt “dat vrouwen een reële en effectieve impact moeten hebben op de organisatie, de belangrijkste beslissingen en de begeleiding van gemeenschappen, maar zonder hun stijl die hun vrouwelijke stempel draagt, op te geven.” Dit is niet de eerste keer dat hij erop aandringt dat vrouwen verantwoordelijke posities in de Kerk moeten bekleden en een plaats moeten hebben in haar besluitvormingsorganen.