De video van de Paus: Kunstmatige intelligentie.

09 november 2020, door Pieter Hartman

Weet je in welke mate kunstmatige intelligentie je leven gaat veranderen? Veel? Nee. Veel meer dan je je kunt voorstellen, hoewel het ook afhangt van waar je woont. Auto’s zonder bestuurder, robots in je huis, drones die pakketjes door de straten vervoeren … Dit alles maakt al deel uit van onze wereld. Dit is het heden, niet de toekomst. De grenzen van kunstmatige intelligentie en robotica zijn moeilijk voor te stellen. Om deze reden moeten we ons ook bewust zijn van de gevaren die hun vorderingen met zich meebrengen: ongelijkheid van kansen, discriminatie, enz. Moge de wens van paus Franciscus in zijn encycliek Fratelli tutti worden vervuld! “Wat zou het mooi zijn als wetenschappelijke en technologische innovaties ook samengingen met toenemende gelijkheid en sociale inclusie!”. Als je deze droom deelt, deel deze video dan ook.